Tomasz Wykowski

Tomasz Wykowski

Certified Scrum Trainer (CST)

Uczymy się przez całe życie, dlatego nauka ma być przyjemnością.

  • Tomasz Wykowski
  • Tomasz Wykowski

Nauka to moja pasja. Lubię zdobywać nową wiedzę i umiejętności. Ciągle podnoszę sobie poprzeczkę i stawiam nowe wyzwania, żeby osiągać to, co wydaje się być poza moim zasięgiem. W 2010 roku założyłem ProCognitę, żeby poprzez szkolenia i Agile Coaching pomagać ludziom budować niezwykłe organizacje. Od 2015 roku jestem jedynym polskim Certyfikowanym Trenerem Scrum (Certified Scrum Trainer, CST) akredytowanym przez Scrum Alliance, najstarszą i największą organizację non-profit mającą na celu promowanie Scruma.

Jako trener wiem, że uczenie się nie polega na słuchaniu wykładów i czytaniu slajdów, ale na doświadczaniu i zobaczeniu różnych perspektyw. Dlatego na moich szkoleniach wykorzystuję techniki Training From The Back Of The Room i pomagam Ci się uczyć od innych w trakcie symulacji i dyskusji. Ponieważ nauka ma być przyjemna to będziesz rozmawiać o wymaganiach dla RoboCopa i Świętego Mikołaja, a także o tym, jak trudno jest rzucić kotem.

Jako Agile Coach obserwuję całą organizację. Na tej podstawie zadaję Wam pytania, żeby pokazać inną perspektywę, dostarczam Wam informację zwrotną i proponuje eksperymenty, które mogą Wam pomóc.

Jeżeli czegoś nie wiem, to Ci to powiem. A następnie poszukam odpowiedzi, bo utrzymuję kontakt z najbardziej doświadczonymi ekspertami Agile z całego świata, którzy pomagają rozwijać mi mój warsztat.

Chcę budować społeczność Agile. Dlatego wspieram organizacje i wydarzenia Agile i Lean. Jestem inicjatorem i współorganizatorem ALE Kraków, krakowskiej grupy Agile. Dzielę się wiedzą przez prezentacje i warsztaty na międzynarodowych konferencjach i spotkaniach lokalnych grup.

 

Poznaj innych naszych trenerów

Justyna  Wykowska

Justyna
Wykowska

Mistrzyni feedbacku i trudnych pytań. Wysyłana tam, gdzie wszystko inne zawiedzie.

czytaj więcej »
Krzysztof Niewiński

Krzysztof
Niewiński

Lider zmiany z przekonania. Zarażający entuzjazmem i skupiony na wartości biznesowej.

czytaj więcej »
Mariusz Petlic

Mariusz
Petlic

Coach zespołowy do szpiku kości. Dociekliwy obserwator, który nigdy się nie poddaje.

czytaj więcej »
Agnieszka (Jaga) Biernacka

Agnieszka
Biernacka

Eksperymentatorka i naukowiec. Przekonana, że ludzie mogą się nauczyć współpracy

czytaj więcej »